Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kategorie
Zapisy

Wycieczki i Imprezy

,, Optymiści ” i ,, Sokoły’’ w Wysocku Wielkim

Na terenie GOK w Wysocku Wielkim w minioną sobotę zorganizowano trójbój.

14 samochodów pięknie przystrojonych , a w nich prawie 60 osób w sobotnie popołudnie przejechało ulicami Ostrowa i Wysocka Wielkiego.

Najpierw gimnastyka, która rozruszała ,,Optymistów ” i ,, Sokołów’’ do kolejnej konkurencji później strzelanie z broni pneumatycznej i rzut do celu to wszystko pokonali zawodnicy.

Na koniec imprezy pajda chleba z ogórkiem , z pomidorem , smalcem , upieczoną kiełbaską oraz kawa i drożdżówka.

Po podliczenie punktacji, wręczeniu drobnych upominków i dyplomów, wspólne zdjęcie oraz tańce do późnych godzin nocnych.

Celem spotkania było wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, przy muzyce i poczęstunku. Wszystkich gości przybyłych na tę plenerową imprezę przywitali: Józef Jurek prezes klubu oraz Małgorzata Konowalska i Marian Bąk wiceprezesi, którzy życzyli wszystkim członkom oraz sympatykom Klubu Seniora udanej imprezy i dobrego humoru. Podczas pikniku seniorzy częstowali się plackiem drożdżowym i kawą. Następnie były kiełbaski z grilla, ogórki kiszone i chleb ze smalcem. Podczas pikniku była też grana muzyka na żywo. Do tańca przygrywał dj Tomasz, który grał stare i nowe przeboje. 
 Będzie też kolejny piknik, który odbędzie się w lipcu i sierpniu.

          „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód” – to tytuł najnowszej książki ostrowskiej poetki Eugenii Zawidzkiej. Zbiór kilkudziesięciu zabawnych wierszyków dla najmłodszych zilustrowała Marcelina Wojtasik. Tomik będący dziełem tych dwóch autorek to nowe wydawnictwo Biblioteki Publicznej im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie promocyjne odbyło się w piątek 9 czerwca w czytelni Biblioteki Głównej.„Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód” ukazały się w ramach Ostrowskich Szkolnych Klubów Książki, w Roku Ostrowskiej Literatury. Zbiór wierszy wstępem opatrzył dr Tomasz Gruchot, który był również moderatorem piątkowego spotkania. „Najbardziej udana w Ostrowie książka dla dzieci” – tak w skrócie określono lekkie i humorystyczne utwory Eugenii Zawidzkiej, które dopełniły przepiękne ilustracje uzdolnionej studentki. Na promocję ksiązki przybyło prawie sto osób .