W sobotę, 15 grudnia w Domu Restauracyjnym ,,Jubilatka” odbyło się „Spotkanie Wigilijne”
Spotkanie z udziałem członków klubu i zaproszonych gości rozpoczęło przywitanie dokonane przez zarząd: Małgorzatę Konowalską, Józefa Jurka i Mariana Bąka, którzy złożyli życzenia świąteczne. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z klasy Ia i VIb wraz z nauczycielami: Violettą Lebdą i Elżbietą Bachorską. Uczniowie zaśpiewali kolędy, pastorałki i przygotowali jasełka. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy księdza Adama Kraski oraz innych osób Mariana Kempińskiego, Borysława Skalskiego i Barbary Szkudlarek. Usłyszeli też pastorałki pt. Maluśki ,oj maluśki” w wykonaniu Marii Doktór oraz Heleny Zwierz ,,Cicha noc”. Po części artystycznej odmówiono modlitwę wraz z proboszczem parafii św. Ducha, ks. kan. Maciejem Wyzujakiem. Przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia, po czym wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Sobotnią imprezę wzbogacono prezentacją, podczas której wszyscy obejrzeli, co działo się klubie w minionym roku. Imprez było sporo. „Optymiści” spędzili miło czas na wycieczkach w Warszawie i Uniejowie. Byli również na wczasach w Świnoujściu i Kudowie Zdrój. Mieli również kilka spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu. Czynnie brali udział w tygodniowych Dniach Seniora w naszym mieście. Podczas spotkania nie zabrakło również śpiewu kolęd. Oprócz ,,Optymistów’’ na uroczystym spotkaniu w ,,Jubilatce’’ pojawiło się wielu gości: Danuta Skrzypczak z Urzędu Miasta, radni Dorotę Grześkowiak, Lech Topolan i Józef Kozan. Nie zabrakło również dyrektorów z placówek oświatowych SP 7 Urszuli Twardowskiej i Gimnazjum nr 4 Andrzeja Knopińskiego oraz przedstawicieli z Rady Osiedla nr 9: Dariusza Kempińskiego i Stanisława Niśkiewicza. Na koniec spotkania przybył gwiazdor w towarzystwie renifera i anioła, który rozdał wszystkim obecnym upominki w postaci kolorowych pudełek z bombkami z napisem „Optymiści”